1. Kalender fur das gas – U. Wasserfach – 1929

2. Studiu asupra exploatarilor din Campia Tisei – Medias, 1932

3. Studii de teren – Medias, 1965

4. Despre originea gazului metan si modul sau de aparitie la suprafata pamantului – Medias, 1949

5. Referinta cu privire la activitatea geologica a tov. Augustin Vancea

6. Memoriu asupra activitatii geologice a geologului Augustin Vancea – de la Directia Generala Gaz Metan – 1966

7. Instructiuni pentru carotaj cu radiatii gamma la unele sonde de gaz metan

8. Studiu asupra rocei poroase de zacamint a orizontului IV de gaz de la Sarmasel

9. Memoriu geologic privind forajul de referinta de mare adincime din Depresiunea Transilvaniei

10. Carotajul sondei 26 Sarmasel

11. Studii geologice - manuscrise

12. Memoriu geologic cu privire la sonda de referinta de 6000 m Saros

13. Corespondenta cu prof. Mrazec – Vancea si Motas

14. Campul de gaz metan Vladeni-Manesti – studiu geologic – 1952

15. Note de teren din regiunea Campia Turzii – Turda – 1933

16. Sedimentarul Bazinului Transilvaniei

17. Program de prospectiuni geologice pe anul

18. Despre gazul metan

19. Date noi cu privire la biostratigrafia pliocenului de la nord si sud – est de Odorhei – I.Graf,Ioana pana, G.Mitrea

20. Profile geologice